facebook
smiling child saving money in pi

Ülemaailmne säästupäev

Tulevikule mõtlemine ja finantsplaanide tegemine on tark tava. Ja plaani koostamine, pannes regulaarselt paar dollarit kõrvale, on ülemaailmse säästupäeva eesmärk.

Ülemaailmse säästupäeva ajalugu

Ülemaailmne säästupäev loodi 1934. aastal Itaalias Milanos, esimese rahvusvahelise hoiupankade kongressi ajal, kus kohtusid 29 riigi esindajad. Algselt loodi ülemaailmne säästupäev, et propageerida säästlikkust kogu maailmas. Tegelikult oli esialgne nimi World Thrift Day!

Maailma säästupäeva idee, mis sündis vahetult pärast suure depressiooni mõju kogu maailma majandustele, loodi selleks, et taastada inimeste kindlustunne oma raha säästmise vastu, et tagada kõrgem elatustase. Luues avalikkuse teadlikkust ja sisendades lootust tulevikuks, toob see päev meeldetuletuse ja hariduse neile, kes vajavad rahalist kindlustunnet.

Riikides üle kogu maailma on ülemaailmse säästupäeva tähistamiseks korraldatud erinevat tüüpi kampaaniaid. Austrias oli ametlik maskott (“Õnnelik säästja”), kes saavutas bränditeadlikkuse piisavalt kõrge taseme, et ta nimetas isegi tänava.

Kuna ülemaailmse säästupäeva idee on, et inimestel oleks aeg minna panka ja kanda raha oma säästukontole, on see päev tavaliselt planeeritud päevale, mil pangad teevad asja.

0
    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi ostlema