facebook
Meediaplaneerimine

Mis on meediaplaneerimine?

Meediaplaneerimine on protsess, milles turundajad määravad kindlaks, kus, millal ja kui sageli nad reklaami kasutavad, et maksimeerida oma sihtrühma kaasamist (engagement) ja investeeringute tasuvust. Meediakava võib jagada reklaamikulusid ja ressursse erinevate internetiühendusega või -ühenduseta kanalite vahel nagu ringhääling, trükitud reklaamid, tasulised reklaamid või natiivse ehk kohaliku sisuga reklaamid (native contents).

Tänapäeva konkurentsivõimelisel turundusmaastikul peavad turundajad tarbijate huvi äratamiseks oskama edastada õige sisuga, õigeaegseid ja läbi õigete kanalite suunatud sõnumeid. Meediaplaneering ongi selleks, et turundajad suudaksid tuvastada, millised kõik need “õiged” tegevused täpselt on.

Näpunäiteid meediaplaneeringu jaoks

Kui turundajad asuvad arutama uute meediakavade strateegiad, tuleks neil kõrva taha panna järgmised mõtted:

 • Kõnetamine (Reach): Tehke kindlaks sobivaimad väljundid ja ajad oma sihttarbijaskonnani jõudmiseks. Näiteks reklaamiruumi ostmine teleris otseülekandena näidatavate sündmuste ajaks (nagu sportmängud) tagab, et televaatajad vaatavad saadet otse ega saa reklaamidest üle kerida.
 • Seadke endale selged eesmärgid: Kas tegemist on kaubamärgi reklaamikampaaniaga või soovite läbi viia potentsiaalse tarbijahuvi uuringut (lead generation)?  Kui paljusid inimesi te loodate kõnetada?
 • Sihtrühma kaasamine (Engagement): Kuidas te innustate inimesi teie kaubamärgist rääkima? Veenduge, et reklaamiloomel oleks selge suund, mis on kooskõlas sihttarbijaskonnaga, võttes arvesse selle suurust ja demograafiat. Lisaks veenduge, et teil oleks olemas viis oma loome tõhususe testimiseks.
 • Turundustaktika määramise mudelid (Attribution models): Veenduge, et teie meeskond kasutab sellist turundustaktika määramise mudelit, mis suudab tõhusalt jälgida meediat internetis ja väljaspool internetti. Õige taktikamudeli kasutamine kindlustab, et teie meeskond teeb meediaplaneeringut koostades mõistlikke valikuid.

Tõhusa meediakava tulemuseks on reklaamivõimaluste kogum, mis on suunatud kindlale sihtrühmale ja mahub ühtlasi organisatsiooni turunduseelarve raamidesse. Meediakava koostamisel võtavad turundajad sageli arvesse järgmisi kaalutlusi:

 • Keda peab see reklaam kõnetama?
 • Kui suur on turunduseelarve?
 • Ümberhindamiseesmärgid (Conversion goals)
 • Sõnumi sagedus
 • Sõnumi kõnekus
 • Kuidas defineerida edukust

Kui sulle tundub meediaplaani koostamine ja selle täideviimine keeruline ja ajamahukus, siis saada meile päring ja aitame Sinu sõnumi potentsiaalsete klientideni viia kulutõhusalt.

0
  0
  Sinu ostukorv
  Sinu ostukorv on tühiTagasi ostlema