Sotsiaalmeedia kanalite jälgijate mõistmine ja ennast nende kingadesse asendamine on võti edukate tulemusteni. Inimesed reageerivad sisule, mis puudutab neid isiklikul või emotsionaalsel tasandil. Seega psühholoogia mängib sotsiaalmeedia edus olulist rolli. Artikkel annab sulle 5 võtet, mida meeles pidada oma sotsiaalmeedia sisu loomisel.
1. Suhtlemine on oluline
Esiteks peaks mõistma seda, et klientidega ühenduse loomisel saad suurendada sotsiaalmeedia kaasatust. Emotsionaalse sideme loomiseks peaksid pakkuma neile sisu, mis on kasulik. Üheks väga heaks emotsionaalse sideme loomise viisiks on huumor. Uuri enda jälgijatelt, milline huumor neile meeldib. Uuri enda sihtrühma hobide ja vajaduste kohta, et saaksid neile pakkuda kasulikku ning põnevat sisu. Kui näiteks sinu jälgijaskonnas on turundajad, siis jaga neile turundusnippe ja turundusalaseid tähtpäevi, mida üheskoos tähistada. Kui jagad jälgijatega sisu, mis neile meeldib, siis tunnevad nad, et telefonis veedetud aeg ei olnud mõttetu aja kulutamine, vaid nad said ka sealt väärtuslikku infot. Ja see oli ka osa meie missioonist, miks tõime turule ideekalendri. Ideekalendri abil saad jagada huvitavat ning kasulikku sisutükki enda sotsiaalmeedia kanalitel.
2. Positiivne kogemus on oluline
Teiseks, peaks meeles pidama seda, et inimesed usuvad alati oma perekonda ja sõpru, tuttavaid, kellel on sinu ettevõttest midagi positiivset rääkida. Sa ise ei tahaks osta kelleltki midagi, kui oled kuulnud negatiivset tagasiside näiteks klienditeeninduse kohta. Keegi ei taha saada halba klienditeenindust. Kui sinu lähedane on andnud positiivse kogemuse ettevõtte kohta, siis tekib automaatselt usaldus ja ka sina jagad omakorda sama emotsiooni edasi. Veendu, et sinu tiimiliikmed, kes kliente teenindavad, teevad seda õigesti ning lugupidavalt ka siis, kui klient ise on ebameeldiv või lugupidamatu.
3. Värvid on olulised
Kolmandaks peab arvestama värvide psühholoogiaga. Oluline on kasutada värve, mis väljendavad sinu brändi isikupära.
Millist sõnumit soovid edasi anda? Näiteks teatud värvidega saab inimesi mõjutada – sinine näitab, et brändi tohib usaldada, piirab söögiisu ning stimuleerib produktiivust. Must loob elegantse tunde, aga üsna kiiresti asendub see surutusega, mõjub eriti hästi ja salapäraselt koos punasega ja paneb ostu sooritama.
4. Isiklik kogemus mõjub positiivselt
Näita enda jälgijaskonnale, et keegi juba kasutab sinu toodet või teenust. See paneb neid samastuma ning tekitab soovi samuti seda kasutada. Lisaks sinu õnnelikud kliendid saavad olla sinu brändisaadikud. Pane enda sihtrühma tagasiside jagama ka teistega. Klientide positiivsed arvustused on suurepärane viis näidata oma jälgijatele, et teised on juba sinu rahuolevad kliendid. Anna enda jälgijatele teada, et nad jagaksid enda kogemusi sinu lehel või kogu need kokku ja avalda need postitustena näiteks koos pildiga.
5. Inimesed ei taha ilma jääda
FOMO (The Fear Of Missing Out) ehk hirm rongist maha jääda. Inimeste loomuses on kartmine millestki ilma jääda ja tahame alati olla seal, kus tegevus toimub. Kellegi ärevuse ärakasutamine ei ole eetiline, kuid kui kasutad seda inimlikult ei ole selles midagi halba. CTA võiks olla näiteks „pakkumine kestab kuni reede südaööni– telli kohe!“ Kui oled oma kavatsuste suhtes siiras, võib jälgijate mõjutamine psühholoogia võtetega tugevdada usaldust sinu toodete või teenuste vastu.
Kui tunned, et vajad turunduses meie abi, siis kirjuta julgelt meie tiimile ideed@sotsiaalmeediakalender.eu