facebook
Instagrami trendid 2023

8 uuendust mida Instagramis 2023 aastal arvesse võtma peaks!

3..2..1 Head uut aastat! Nende hõigeteni on veel natuke aega, aga tark mõtleb paar sammu ette. Selleks, et saaksid uue aasta plaane Instagramis teha, räägime, mida uut toob 2023. aasta sellele platvormile.

#1 Postituste ajastamine otse Instagramis

Jah, mitmetel on see uuendus juba olemas, ent järgmise aasta jooksul peaksid kõik business kontode kasutajad selle funktsiooni endale saama. 

Käsitsi postitamine on aega nõudev ülesanne, eriti kui postitad mitu korda päevas.

Seda silmas pidades käivitas Instagram funktsiooni “Ajastatud postitused”! See funktsioon võimaldab sul oma sisu eelnevalt ajastada, säästes aega ja hoides profiili aktiivsena. Sul on võimalik Instagrami rakenduses pildi, video, karusselli või reelsi ajastada kuni 75 päeva ette.

Toimi järgmiselt->

 • 1.Tee valmis postitus
 • 2. Enne, kui vajutad nupule “Share”, scrolli alla.
 • 3. Vajuta valikule “Advanced settings”
 • 4. Seal tuleb sulle variant postituse ajastamiseks. Klõpsa sellele ning vali kuupäev ning aeg, millal tahad, et postitus ilmuks!

2# Sisu on kuningas

On asju, mis ei muutu!
Sisu on päeva staar, ent koos Instagrami otsese konkurendi BeReali turule tulekuga on jälgijatel veelgi suurem soov näha autentset ja ilustamata contenti.

Kui 2022. aastal tuunisid pilte ja näitasid väga ilusat pilti, siis võta uuel aastal eesmärgiks näidata rohkem telgitaguseid ja vähem ilusatud sisu, usu, sinu jälgijad hindavad seda.

#3 Mõjuisikud

Piltilus influencer, kes sööb hommikust Pariisi kohvikus ja veedab pärastlõuna Dubais? EI! Lisaks sellele, et selline mõjuisik küsib ühe postituse eest tõenäoliselt kosmilisi summasid, ei ole tegu kaugeltki mitte persooniga, kellega jälgija suudab samastuda.

2023. aastal on trendiks loomulikkus, inimene peab suutma sinu valitud mõjuisikuga connectida. Mõjuisikuid valides eelista pikaajalisi suhteid, sest kogemus on näidanud, et ühekordsed koostööd ei töö filigraanseid tulemusi.

#4 Personaliseeritud hashtagid

Uurides, millised hashtagid on sinu brändi jaoks kõige asjakohasemad, võib postituste levi drastiliselt muuta. 

Less is more, pane rõhku kvaliteedile, otsi välja kõige asjakohasemad # ja kasuta neid regulaarselt. 

Vali # selle valemi järgi:

 • populaarsed # – vahetu nähtavuse jaoks
 • mõõdukalt populaarsed # – pikema nähtavuse tagamiseks
 • nišispetsiifilised # – hüpersihitud nähtavuse jaoks
 • brändispetsiifilised #

#5 Interaktiivsus on võti

Sotsiaalmeedia…jep, sotsiaalsest osast ei saa üle ega ümber! Jälgijatega suhtlemine ja dialoogi tekitamine on äärmiselt oluline. Instagram on platvorm, mis teeb sotsialiseerumise kergemaks tänu storydele.

Kasuta storydes interaktiivseid kleepse, loo oma jälgijates harjumus sinu sisuga kaasa tulla. Sellisel moel kuvab platvorm sinu sisu rohkemale hulgale kasutajatele ning sinu töö ja vaev saab seeläbi rohkem tasutud.

#6 Jaaaa….VÕTE

Kui reels pole sinu sisuplaanis veel olulist kohta endale saanud, siis 2023. aastal võiks see muutuda! Jätkuvalt algoritmi soosingus olevad reelsid on lisaks muule ka suurepärane viis näidata oma brändi uuest küljest. 

Nagu muu sisu puhul ei pea ka videod olema liiga tuunitud ja ideaalsed. Reelside tegemine on hea viis näidata oma ettevõtet ilusatmata ja avatuna. Usu, jälgijatele meeldib näda seda, mis toimub nö. suletud uste taga.


#7 Instagram kaitseb teismelisi ja toetab vanemaid

Instagram toob välja tööriista, mis on pühendatud vanematele ja eestkostjatele nende teismeliste sotsiaalmeedias aktiivsuse aja kohta. Vanemad ja eestkostjad saavad juurdepääsu ajale, mille nende teismelised Instagramis veedavad, ja võimaldab neil määrata vastavalt ajapiirangud.

Instagrami tähelepanu sellele teemale on sõnum ka brändidele suhtuda enda loodavasse sisusse suurema hoole ja tähelepanelikkusega.

#8 Karussellist konkreetse foto kustutamine

Taas uuendus, mis on mõnedele juba tuttav. Kasutajad saavad karussellipostituses pilte redigeerida ja kustutada. See Instagrami värskendus sobib ideaalselt neile, kes soovivad postitust säilitada, kuid soovivad kustutada ühe või kaks pilti.

Tee nii->

Mine karusselli postitusse> klõpsa paremas ülanurgas olevate punktide ikooni> vali “edit”> sirvi fotosid, et leida, milliseid soovid kustutada> puuduta üleval vasakus nurgas olevat prügikasti nuppu

Hea uudis on see, et Instagram annab sulle 30 päeva taastamise võimaluse.

Selleks, et 2023. aasta tuleks edukas, julge katsetada!

Instagram on eelkõige meelelahutuslik platvorm, ära võta asja liialt tõsiselt. Tee ära see esimene reel või näita oma ettevõtte telgitaguseid. Vali välja õiged hashtagid ning muuda storyd interaktiivsemaks. Kui vajad abi sisu loomise ideedega, siis piilu sotsiaalmeedia sisukalendrit

0
  0
  Sinu ostukorv
  Sinu ostukorv on tühiTagasi ostlema
  Scroll to Top