facebook
Sotsiaalmeedia müüdid vs reaalsus

 Sotsiaalmeedia kanalid – müüdid vs reaalsus

Sotsiaalmeedia müüdid vs reaalsus? Õigete sotsiaalmeedia kanalite valik oma turundusplaani võib olla paras väljakutse, eriti kui selle otsuse teed kuuldu põhjal või “kõhutunnet” järgides ning puudub teadmine, kust asjakohast statistikat leida. Selles blogis toome välja mõned müüdid, mis levivad TikToki, Instgrami ja Facebooki kohta.

Viimaste uuringute järgi veedab üks inimene keskmiselt 147 minutit iga päev sotsiaalmeedias? Iga päev lisataks Instagrami ca 500 MILJONIT storyt ja ca 60 MILJARDIT sõnumit saadetakse päevas läbi Messengeri ja Whatsappi. Need numbrid on kõnekad ja näitavad seda, et sotsiaalmeedia on oluline komponent ja viis, kuidas jõuda uute klientideni ja hoida olemasolevaid.

Müüt number 1: TikTok on populaarne vaid noorte seas

Kõige populaarsem müüt TikToki kohta on, et TikToki kasutavad alaealised või noored kasutajad. Seetõttu kuuleme tihti, et see on põhjus, miks ettevõtted endale TikToki eesmärgiks ei vali ja jätavad võimaluse kasutamata. Vaadates statistikat, siis kõige rohkem kasutatakse TikToki vanuses 18-24 (39,91%) ja see on juba väga hea sihtrühm enda toote või teenuse tutvustamiseks, sest tegemist on juba teadlike ja iseseisvate inimestega. Skaalal järgmine vanuse rühm on 13-17 (27,37%) noored, kuid kolmandal kohal on vanuses 25-34 (25,11%) kasutajad. Numbritest järeldub, et antud platvormi ei kasuta vaid noored ning kui persoona on selles vanusegrupis, siis nüüd on küll viimane aeg selle kanali võimalused ära kasutada.

 tiktok
TikTok statistika

Näiteid Eestist

Näide 1 – CV online

Siinkohal saame tuua Eesti juhtiva tööportaali CV.ee näit, kes ei ole varasemalt olnud enda sotsiaalmeedia kanalites aktiivne, kuid ühel hetkel otsustasid muuta strateegiat ja võtta endale spetsialist, kes loob sisu sotsiaalmeediasse. Esimese asjana võeti kasutusele TikTok ning nad kasvatasid paari kuuga jälgijate arvu 0-st 1263-ni. Tegu ei ole kõige suurema edulooga Eestis, kuid see on ehe näide sellest, kui kiiresti on võimalik jälgijaskonda ja brändi teadlikust kasvatada.

Näide 2 – Nopri talu

Järgmise näitena saame välja tuua Nopri talu, kelle kliendiks on lõpptarbija ning müügi kanaline kasutavad nad jaekaubandust ja e-poodi. Nopril on aastatega moodustanud tugev kliendibaas. Seni aga pole soovitud määras suudetud tooteid viia nooremate tarbijateni. Nad liitusid agentuuriga ja võtsid eesmärgiks turundada Noprit kui ausat ja läbipaistvat eestimaist piimatootjat, kelle tooteid saab usaldada. Nad alustasid sisuga, mis oleks autente Noprile, aga ka asjakohane ja kõnetav TikToki vaatajatele. Kolme kuuga tootsid nad kanalile 64 videot ja saavutasid vaatamisi kokku 1 791 799 ning kasvatasid e-poe müüki 15%. Tänaseks on nende TikToki kontol 15,7K jälgijat.

Näide 3 – Sotsiaalmeediakalender

Meie lugu saab siiski kuulda alles peale mõneajast tegutsemist.

Aita sellele kaasa ja tule meid jälgi meid. Jagame seal põnevat, meelelahutusliku ning harivat sisu. Lisaks jagame nippe, tutvustame tooteid ning räägime tähtpäevadest lähemalt.

Selleks, et kõikide teemadega kursis olla otsi meid üles @sotsiaalmeediakalender ja vajuta “follow.” 

Müüt number 2: Facebook on välja suremas

Kuuleme tihti, et Facebook on välja suremas? Turundajatena otsustasime numbritele otsa vaadata ja asja uurida, kas see vastab tõele.

2022 aasta septembri seisuga on Eestis 952 600 Facebooki kasutajat, mis teeb 75,9% kogu Eesti rahvaarvust. Kõige enam kasutatakse Eestis Facebooki vanuses 25-34 ehk 229 900 inimest. Neist 56,8% on naised ja 43,2% mehed.

Tõsi, siin võib spekuleerida ja võrdseks tuua kanalite jälgijate arvu. Kasutajate arv võib suur olla, aga kas tulemused mis sealt täna orgaanilise sisuga kätte saab, on seda väärt? Kes juba on aastatega endale FB korralikud fännilehed ja kogukonnad ehitanud, siis nendel ehk polegi põhjust muretsemiseks. Kuid, kes peavad alustama nullist, siis see võib olla keerulisem, kui 5 või lausa 10 aastat tagasi.

Graafikust on näha, et Facebook hoiab kasutajatearvu poolest tugevat esikohta võrreldes teiste sotsiaalmeedia kanalitega.

Aga Facebooki reklaamid? Facebooki News Feedi kasutus on tõepoolest langustrendis, kuid aina populaarsemad on grupid ja Facebooki Marketplace ja Facebook reklaamid. Loe lisa SIIT.

Facebooki reklaami sihtimisvõimalused on muutunud ja enam ei saa teha Special Ad Audience-i, mis oli senini üks paremaid ja efektiivsemaid lahendusi. Kuid sellepärast ei pea reklaamidest loobuma ja ei saaks öelda, et muud viisid ei toimi. Nüüd on lihtsalt vaja rohkem aega panustada reklaami seadistamisele, kuid kui seda õigesti teha, toimivad reklaamid sama efektiivselt kui varasemalt.

Müüt number 3: Instagramis peab olema suur jälgijate arv

Tihtipeale arvatakse, et mida rohkem on jälgigaid, seda edukamad ollakse. Kuid kahjuks ei ole see alati nii. Ettevõtted näevad väga palju vaeva, et kasvatada enda jälgijaskonda, nägemata selle mustemat poolt. Sul võib olla kümneid tuhandeid jälgijaid, aga kas nad on ka aktiivsed sinu postitusi, reelse, storysid meeldivaks märkmima, edasi jagama, vastu kommenteerime ehk mis on sinu jälgijate kaasatus?

Tuhanded passiivsed jälgijad viivad leviku pigem alla. Tuhat aktiivset jälgijat on alati kasulikum kui sada tuhat passiivset jälgijat. Keskendu enda jälgijaskonna kasvatamisel lojaalsetele ja Sinu brändist huvitatud inimestele, kes elavad Sinu tegemistele kaasa. Lisaks keskendu sisu loomisel sellele, et lood atraktiivset ning kasuliku sisu. Sinu lojaalne klient on juba seal, sest teab ja tunneb Sinu toodet või teenust. Paku kliendile lisaväärtust enda teadmistega valdkonnas, milles tegutsed.

instagrami statistika september 2022
instagrami statistika september 2022

Kokkuvõtteks

Tegelikult on müüte eelnimetatud kolme kanali kohta levimas rohkem. Turundajatena soovitame enne otsuste tegemist toetuda statistikale. Aga samas julgustame ka testima, sest oma agentuuri töös oleme näinud igasuguseid varjukülgi, kus ühe ettevõtte brändil sama strateegia töötas ja teise peal mitte. Pole olemas must valgeid lahendusi. Seega nagu enamus eksperdid ütlevad testi, testi ja veelkord testi!

0
    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi ostlema
    Scroll to Top