facebook
tiktok

Tik-Tok – Kas ja miks peaksid seal olema?

On vast selge, et TikTok pole ammu enam koht vaid tobedate tantsude ja naljakate videote jaoks. TikTokist on saanud oluline platvorm turunduse ja brändi kuvandi loomiseks. Äpp on saadaval enam kui 150 riigis ja sellel on üle 1 miljardi kasutaja. Algsest videoplatvormist on nüüdseks saanud koht, kus eriti just noored inimesed otsivad infot brändide ja toodete kohta ning teevad oste mõjutatuna sellest, mis tooted on parasjagu platvormil trendikad. Google ise märkis hiljuti, et peaaegu 40% noortest kasutab Google’i asemel otsinguks TikToki ja Instagrami.

TikTok vs Instagram ehk kes keda?

Instagramil on naljakas komme teistelt asju endale napsata- storyd, reelsid, jne…Tables have turned, sellel korral viskas kopeerimise ässa lauale hoopis TikTok, tulles välja uue “Photo Mode” funktsiooniga fotode jaoks rakenduses. 

“Photo Mode” meenutab kangesti Instagrami, kus kasutajad saavad postitada fotodest karusselle, mida kasutajad saavad rakenduses sirvida. 

Huvitav, mis sellest küll tuleb? Ehk saab alguse uus trend, kus esimesel fotol pead end näitama reede õhtu alguses ja teise foto pead tegema meeleoluka õhtu lõpus,  või ehk ootavad meid ees meemide karussellid, mis pakuvad veel ühe võimaluse publikuni jõudmiseks. Vaata, mida põnevat sotsiaalmeedia sisukalendri kontol toimub

image
Sotsiaalmeediakalender

Sulg jookseb, aga TikTok seab piirid ette?

Ei, enam ei pea sa end limiteerima. Kui varem sai TikTokis video alla kirjutada 300 tähemärki, siis nüüd saad kirjutada koguni 2,200 tähemärgilise teksti. Video ütleb sageli rohkem, kui 1000 sõna, ent pikem tekst tuleb kasuks siis, kui tahad tuua välja kõige olulisema info või põhilised punktid, mis videos teemaks olid. 

Kes linki ei lisa, see trafficut ei saa! TikTok hammustas selle valemi läb

TikTok teatas uuest partnerlusest Linktree‘ga, mis pakub TikToki loojatele rohkem suunamislingi valikuid, mis on otse nende TikToki profiili integreeritud, aidates juhtida rakendusest rohkem suunamisliiklust.

Selguse mõttes on TikToki loojad alati saanud lisada oma TikToki biosse Linktree linke, et pakkuda profiilikülastajatele rohkem võimalusi ühenduse loomiseks. Kuid uus integratsioon hõlbustab paremini kahe platvormi vahelist ühendust.

Partnerluse võimalus integreeritakse TikToki programmi TikTok for Developers ‘Profile Kit’ elementi, mis võimaldab arendajatel luua TikToki platvormi peale tööriistu, et hõlbustada paremat integreerimist ja funktsionaalsust.

Linktree ja TikToki vaheline koostöö pakub võimalust Linktree kaudu oma TikToki kontodele sisse logida ja kuvada seal kuni kuut videot. Sisuloojad saavad kuvada kas oma uusimaid või populaarseimaid videoid või hoopis valida käsitsi videod, mida nad soovivad oma biolingi kaudu näidata.

Kas teadsid, et Linktree profiilid toovad iga päev üle viie miljoni TikToki vaatamise.

Mis video see ilma muusikata siis on?

TikTok teab, et üks populaarsuse alus on kindlasti hea muusika valik. 

TikToki eesmärk on viia oma muusikalised elemendid uuele tasemele. Selle pärast käivitas TikTok StemDropi algatuse, mis annab kasutajatele võimaluse remiksida uusi lugusid ja luua platvormil olevast muusikast oma versioone. 

Neile, kes pole muusikud ega tunne seda protsessi, siis teeme selgeks, mis asi on antud kontekstis “stem”?

Muusika “stem’id” võimaldavad sul  kuulata üksikuid loo elemente eraldi – meloodiat, instrumente, bassi ja trumme. See võib olla abiks enda vokaaliga coverite salvestamisel, konkreetseks kasutuseks kohandatud versioonide loomisel, remiksimisel jne.

Nüüd võid julgelt filmima hakata! 

Kui tunned, et video loomine pole siiski sinu teema, siis meie tiim saab aidata. Võta meiega julgelt ühendust ja räägi oma visioonist lähemalt!

0
    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi ostlema
    Scroll to Top