Kuidas ehitada müügitunneleid? Müügitunnel on tööriist, mida kasutatakse müügivihjete jälgimiseks ja suunamiseks. Müügitunnelit täiustades ja analüüsides on võimalik optimeerida oma müügi- ja turundustegevust. Olenemata ettevõttest, on oluline luua müügitunnelid, et meelitada ligi külastajaid ja muuta nad oma klientideks. Müügitunneli põhieesmärk on viia inimesed müügiprotsessi erinevatesse etappidesse, kuni nad on valmis tooteid või teenuseid ostma.
Mis asi on müügitunnel?
Müügitunnel kaardistab samme, mida inimene teeb sinu kliendiks saamisel. See koosneb kolmest osast:
- Müügitunneli ülaosas on turundus, nt reklaam füüsilisel poelehel või hoopis sotsiaalmeedias.
- Tunneli keskosa hõlmab kõiki müügiprotsessi osi enne tehingut. Näiteks inimesed, kes proovivad riideid poes või veebisaidi külastajad, kes loevad tootekirjeldusi.
- Müügitunneli alumises osas on ost, nt kliendid, kes maksavad riiete eest kassas või veebisaidi kliendid, kes sisestavad ostu sooritamiseks oma krediitkaardi andmed.
NB! Müügitunnel kirjeldab seda, kus üksikisik oma ostuteekonnal viibib, olenemata sellest, kas ta on kaubamärgist alles nüüd teada saanud või on ta brändile lojaalne korduvklient.
Miks on müügitunnel oluline?
Müügitunnel näitab teed, mille kliendid toote või teenuse ostmisel läbivad. Müügitunneli analüüs aitab sul mõista, millised etapid töötavad ja millised vajavad parandamist.
Müügitunnel näitab teed, mille kliendid toote või teenuse ostmisel läbivad. Müügitunneli analüüs aitab sul mõista, millised etapid töötavad ja millised vajavad parandamist.
NB! Kindlad teadmised oma müügilehtrist on klientide ostuteekondade mõistmiseks hädavajalikud, et saaksid tuvastada protsessi lünki ja investeerida kõige tõhusamatesse turundusstrateegiatesse.
Müügitunneli 4 etappi
Potentsiaalsed kliendid läbivad müügilehtri neli etappi, alates sellest, kui nad esimest korda toote või teenuse kohta teada saavad, kuni toote või teenuse ostmiseni (või ostmata jätmiseni).
-Teadlikkus-Huvi-Otsus-Tegevus
1. Teadlikkus
Müügilehtri esimene etapp on teadlikkus. See punkt saavutatakse siis, kui inimene saab tootest või teenusest esimest korda teada. Teadlikkust on võimalik arendada ja kasvatada läbi reklaami, sotsiaalmeedia sisu jne.
2. Huvi
Müügilehtri teine etapp on huvi. Selleks hetkeks on potentsiaalne klient õppinud tundma sinu ettevõtet ja kaubamärki ning tooteid või teenuseid ja otsustanud seda oma huvide taseme põhjal hinnata.
Selles etapis peaks fookusesse võtma sisu, mis teavitab ja õpetab potentsiaalset klienti, kuid ei müü talle veel toodet/teenust. Kui muutud selles etapis oma müügikäsitlusega liiga pealetükkivaks või agressiivseks, võib potentsiaalne klient hoopis lahkuda. Sisu peaks näitama sinu asjatundlikkust ja aitama potentsiaalsel kliendil teha teadlikku otsust.
3. Otsus
Müügilehtri kolmas etapp on otsus. Nüüd on klient ostmiseks valmis ja võib kaaluda enne ostu sooritamist mitmeid võimalusi. Näiteks võrdlevad paljud selles etapid hindu, pakette ja muid tegureid, et leida parim valik.
Selles etapis peaksid tegema oma parima pakkumise. Näiteks tellimuse esitamisel pakkuda tasuta kohaletoimetamist, sooduskoodi või lisatooteid. Peamine on muuta pakkumine vastupandamatuks, nii et potentsiaalne klient soovib edasi liikuda ja pakkumisest osa saada. Müügilehed, veebiseminarid või telefonivestlused võivad aidata muuta potentsiaalset klienti reaalseks kliendiks.
4. Tegevus
Müügilehtri viimane etapp on tegevus. Siin saab sinu potentsiaalsest kliendist toodet või teenust ostes klient (või ta otsustab ostmata jätta). Kui klient teeb ostu, on ta nüüd osa ettevõtte ökosüsteemist.
Kuigi müük on lõppenud, ei lõpe see protsess kunagi. Sinu eesmärk on keskenduda klientide hoidmisele, et klient teeks ka tulevikus oste. Sisu peaks aitama luua klientide lojaalsust. Näiteks täna klienti ostu eest, palu tal anda tagasisidet, paku ostujärgset tuge, kutsu teda uudiskirja tellima või registreeruma preemiaprogrammi.
NB! Müügitunneli neli etappi on teadlikkus, huvi, otsus ja tegevus. Kasuta neid etappe oma müügilehtri optimeerimiseks ja müügivihjete klientideks muutmiseks.
Kuidas ehitada müügitunnelit?
1. Loo maandumisleht
Maandumisleht on sageli potentsiaalsele kliendile esimene võimalu ettevõtte ning selle toodete ja teenuste tundmaõppimiseks. Kasutajad jõuavad sinu lehele erineval viisil- klõpsates sotsiaalmeedia lehel olevale reklaami lingile, laadides alla e-raamatu või registreerudes veebiseminarile.
Maandumisleht peab selgelt kirjeldama ettevõtet ja toote või teenuse eeliseid. Leht peab olema selge ja info peab olema lihtsasti leitav.
2. Paku midagi väärtuslikku
Kui soovid potentsiaalse kliendi e -posti aadressi, pead talle midagi vastutasuks andma. Näiteks võid pakkuda tasuta e-raamatut või kasulikku ja informatiivset sisu.
3. Soojenda suhteid
Nüüd, kui potentsiaalne klient on näidanud üles piisavalt huvi, tasub temaga regulaarselt (üks või kaks korda nädalas) suhelda. Ära muutu pealetükkivaks. Veendu, et sisu vastab tema huvile ja vajadustele.
4. Tee tehing teoks
Tehingu lõpetamiseks tee oma parim pakkumine – selline, millest potentsiaalsel kliendil on raske keelduda. Näiteks võib pakkuda toote tutvustust, tasuta prooviperioodi või spetsiaalset sooduskoodi.
5. Jätka protsessi
Müügitunneli praegusel hetkel on potentsiaalsest kliendist saanud klient või on ta otsustanud ostu mitte teha. Mõlemal juhul peaksid jätkama suhtlemise ja suhete loomise protsessi.
Kui potentsiaalsest kliendist saab klient, jätka suhete loomist, informeerides teda oma toodete või teenuste kohta, kaasates teda regulaarselt lojaalsuse suurendamiseks ja pakkudes suurepärast teenust. Kui potentsiaalne klient ostu ei tee, hoia temaga ühendust meilide kaudu. Jätka tööd, et muuta ka nemad klientideks.
6. Optimeeri oma müügitunnelit
Kuigi oled loonud müügitunneli, pole töö kunagi tehtud. Siinkohal on oluline pidevalt otsida viise oma müügitunneli täiustamiseks ja optimeerimiseks. Keskendu valdkondadele, kus potentsiaalne klient liigub müügilehtri ühest etapist teise.
Kokkuvõtteks müügitunnelitest
Kuidas ehitada müügitunneleid? Alusta lehtri ülaosast. Hinda, kui hästi iga sisutükk töötab. Kas püüad turundusega piisavalt uusi pilke?
Hinda oma maandumislehte. Pakkumine ja CTA peaksid peegeldama sisu ( Facebooki reklaami), mis tõi potentsiaalse kliendi sinu lehele. Kas potentsiaalne klient usaldab sind oma kontaktandmetega? Kontrolli kõiki oma sihtlehe osi (pealkiri, pildid, sisu, CTA), et teada saada, mis töötab ja mis mitte.
Võrdle erinevate pakkumiste tulemusi (nt tasuta kohaletoimetamine vs. allahindlused). Kui palju oste saad oma e -posti turgutavate kampaaniate ja muude turundustegevustega? Kas üks pakkumine annab palju paremaid tulemusi kui teine, miks?
Jälgi oma klientide hoidmise määra. Määra ära, kui sageli kliendid sinu tooteid või teenuseid ostma naasevad. Kas kliendid tulevad tagasi rohkem, kui üks kord ja kas nad ostavad muid tooteid või teenuseid? Jälgi, kui sageli nad teisi sinu ettevõttesse suunavad.