facebook
seinakalender_1080x1080 copy

Kuidas tähtpäevadest inspiratsioonipostitust kirjutada?

Vaatad aastasse 2024 tuleviku suunas ning pead plaani, kuidas järgmisel aastal veelgi ägedamat sotsiaalmeedia sisu luua? Siin blogis anname nõu, kuidas luua postitusi nii, et need jälgijat kõnetaks ning seejuures ei nõuaks sinult tohutult palju inspiratsiooni ja loovressurssi. 

2024. aasta võtmesõnaks on järjepidevus ja orgaaniline sisu, kuidas luua sotsiaalmeedia postitusi nii, et mõne kuu pärast ei tekiks läbipõlemist ja pikka pausi postitamisest? ChatGPT on 2023 vallutanud maailma ja muutnud turundajate ja sisuloojate elu kardinaalselt, kuid meie kogemus ütleb, et see on tore tööriist ideede saamiseks, kuid loovpostitusi ta veel nii hästi kirjutada ei oska. Kui sa just pole geniaalne promtide kirjutamises?

Edukas sisuloome on strateegiline

Turunduses toob tulemusi organiseeritud ja analüütiline tegevus – kohvipaksult ennustades ja postitusi üle jala tehes on praktiliselt võimatu eesmärke saavutada. Sisuplaan on sinu salarelv, mis aitab silma peal hoida tervikpildil – võttes arvesse persoonat ja seda, mis publikule päriselt korda läheb!

Sisuloome ilma selge arusaamata, kes on sinu jälgija on paratamatult hukule määratud. Sellepärast on oluline selgeks teha, keda sa soovid kõnetada ning jälgida pidevalt, kas sinu ideaalne sihtrühm ühtib reaalsega.

Kui publik on analüüsitud on aeg hakata looma dialoogi oma jälgijaskonnaga. Sotsiaalmeedia on ideaalis koht, kus inimesed kohtuvad virtuaalselt, arutavad, jagavad oma kogemusi ning reageerivad sisule, mida lood. Väärtus on see, mis paneb inimest lehte jälgima ning brändiga suhestuma.

Kuidas pakkuda väärtus, seejuures oma toodet/ teenust unarusse jätmata?

Kindlasti oled kohanud ettevõtteid, kes teevad ägedat sisu, pakuvad väärtust, kuid kelle toodetest/ teenustest sa läbi sotsiaalmeedia pole teada saanud mitte kui midagi. Ja siis on sellised brändid, kelle sotsiaalmeedia on nagu allahindluste ja tooteomaduste kataloog, kus iga postitus on nagu eelmise kaksik. Ja kuigi esimene variant võib tunduda parema ja õigemana, kui teine, siis tegelikult pole kumbki strateegia jätkusuutlik.

Ideaalis võiks sotsiaalmeedia sisu jaguneda järgmise põhimõtte alusel:

  • 50% sisust peaks olema SOOJENDAV: harima publikut sinu brändi kohta, olema õpetlik, pakkuma väärtust ning tutvustama brändi ning miks mitte inimesi, kes ettevõttes töötavad. 
  • 30% sisust võiks olla KAASAV: siinkohal on oluline, et jälgija sinu sisuga samastuks, et ta laigiks, kommenteeriks, jagaks ja salvestaks sinu postitusi. 
  • 20% kogu sisust peaks kuuluma MÜÜGILE: tutvustades oma tooteid/ teenuseid võta fookusesse kasutegurid ja probleemid, mida sa jälgija elus lahendad. 
Kui tihti postitada sotsiaalmeediasse
See pole kuulikindel valem, mida pähe õppida, kuid on abiks sisuplaani koostamisel!

Kust leida inspiratsiooni soojendava sisu jaoks?

50% võib esialgu hirmutavana tunduda, kuid õnneks tuleb siinkohal appi sotsiaalmeedia sisukalender. Tähtpäevad on suurepärane inspiratsiooniallikas, millele üles ehitada oma postitused. 

Uues ideekalendris on ligi 1200 tähtpäeva, mis tähendab seda, et olenemata sellest, mis valdkonnas toimetad, leiad kindlasti hea hulga tähtpäevi, mis sinu sisuplaani sobivad. 

Tähtpäevi valides toimi järgmiselt:

  • Kuu sisuplaani koostama hakates vaata kalendrisse ning leia tähtpäevad, mis on otseselt seotud sinu ettevõtte ja valdkonnaga. 

Oletame, et sinu valdkonnaks on iluteenused ning sealhulgas näiteks juustehooldus, siis novembri sisuplaani tasub sisse kirjutada 5. novembril tähistatav “Armastan punaseid juukseid päev”

  • Järgmiseks vaata ideekalendrisse uue pilguga ning nopi välja tähtpäevad, mis on kaudselt seotud sinu valdkonnaga või aitavad sul kommunikeerida brändiväärtuseid.
  • Näiteks võib ilusalong novembris teha postitused teemal “Lahkusepäev” (13.11) – rääkides sellest, kui oluline on kliendi ja spetsialisti vaheline lugupidav suhe ; “Meestepäev” (19.11) – tutvustades näiteks viimaseid trende meeste soengutes; “Väikeettevõtjate laupäev” (25.11) – see on sinu võimalus jutustada oma brändi lugu, rääkida oma väärtustest ja sellest, mis sind konkurentidest eristab.
  • Viimaseks vaata üle sellel kuul tähistatavad riigipühad ning otsusta, kas soovid postituse vastavale tähtpäevale pühendada. 

Tähtpäevad valitud, kuidas kirjutada postitusi, mis kõnetavad?

Sõnadel on jõud, hea copywriting loob sideme, selgitab väärtust ja kõnetab lugeja vajadusi. Selleks, et lõputus sisutulvas jälgijale silma jääda kasuta neid sõnu ja väljendeid: 

  • SINA– ekraani taga on üks konkreetne silmapaar, räägi temaga otse!
  • TASUTA– kellele siis ei meeldi midagi tasuta saada? 
  • SALADUS – uudishimu on inimloomuse osa, intriigi loomine aitab hoida tähelepanu! 
  • PIIRATUD – see sõna annab aimu eksklusiivsusest ning paneb lugejat soovima veelgi rohkem seda, mida pakud
  • LIHTNE JA TURVALINE – toimetades internetiavarustes on oluline, et klient tunneks end turvaliselt ja oleks samas kindel, et ostu sooritamise protsess on lihtne 
  • ÄRA JÄÄ ILMA – me kõik tahame kusagile kuuluda, FOMO efekt on võimas tööriist, mis ei lase lugeja silmadel lihtsalt sinu postitusest üle libiseda

Ära jäta uuel aastal postitamist juhuse hooleks! 

Kõnetava sisu loomine pole veel kunagi olnud nii lihtne ja inspireeriv. Sotsiaalmeedia sisukalender on saadaval seina- , laua- ja digikalendri formaadis. Kokku 1200 tähtpäeva, iga kuu 2 näidispostitust ning 1 turundusnipp. Telli kohe ning vii oma sotsiaalmeedia uuele tasemele!

0
    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi ostlema
    Scroll to Top